Zasada działania KOFATERM

Zasada działania KOFATERM

KOFATERM to w skrócie farby i masy wodorozcieńczalne dające powłoki termorefleksyjne pozwalające zaoszczędzić do 40% energii, zarówno w klimacie zimnym jak i gorącym. Wyroby te zawierają w swojej strukturze gęsto upakowane mikrosfery, które powodują odbicie ponad 90% energii fal elektromagnetycznych w zakresie pełnego widma światła widzialnego, w tym również energię fal podczerwonych (cieplnych-IR).

Dowiedz się więcej

Korzyści zastosowania

Korzyści zastosowania

Zarówno powłoki farb jak i mas KOFATERM powodują uzyskanie efektu termoizolacji opartej na właściwościach termorefleksyjnych i w każdym przypadku będzie to działanie przez odbicie energii fal cieplnych, a także w każdym przypadku będą to oszczędności energii sięgające do 40%. Należy jednak pamiętać, że każdy z tych produktów działa w innym zakresie widma fal elektromagnetycznych i aby zapewnić im maksymalną sprawność, trzeba je stosować zgodnie z przeznaczeniem.

Dowiedz się więcej

Właściwości powłok

Właściwości powłok

Wyroby malarskie KOFATERM, bez względu na zastosowanie występują w dwóch grupach jako: farby i masy.

Dowiedz się więcej

Gama produktów

Gama produktów

Proponowane przez nas produkty KOFATERM zapewniają możliwość wielorakich zastosowań. Zarówno masy jak i farby charakteryzuje wysoka przyczepność praktycznie do każdego podłoża. Z tego też powodu powłoki tworzą spójną strukturę zarówno na betonie, metalu, bitumie, drewnie, ceramice, eternicie, ale również na podłożach trudnych, takich jak membrany dachowe i powłoki lakiernicze. Szeroka gama produktów pozwala na zastosowanie ich w budownictwie mieszkalnym, budynkach biurowych, szpitalnych oraz objętych ochroną konserwatora zabytków. Doskonale sprawdzą się w halach produkcyjnych, w budynkach hodowli zwierząt, czy na rurociągach, cysternach i kontenerach.

Zastosowanie każdego z produktów KOFATERM daje gwarancję oszczędności energii i znaczącą poprawę odczucia komfortu cieplnego w obiekcie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dowiedz się więcej

Ekologia

Ekologia

KOFATERM to powłoki zaawansowane technologicznie o celowanej formulacji, której istotą jest przyjazność dla środowiska i jak najniższy ślad węglowy. To nie tylko 40% zmniejszenie zapotrzebowania na energię i związane z tym oszczędności, ale to również 40% niższa emisja dwutlenku węgla do atmosfery, 40% niższa emisja ciepła wydzielanego przez urządzenia grzewcze i chłodzące oraz 40% mniej lotnych pyłów i zanieczyszczeń w powietrzu.

Dowiedz się więcej